Tříkrálové kasičky ukrývaly více než 300 tisíc korun
3. února 2021 Tříkrálová sbírka

Tříkrálové kasičky ukrývaly více než 300 tisíc korun

Letošní ročník Tříkrálové sbírky byl v mnoha ohledech jiný než všechny předchozí. Její podobu ovlivnila opatření proti šíření nového koronaviru. Skupinky koledníků nahradily tříkrálové kasičky, které se do 24. ledna nacházely v kostelích, budovách městských úřadů, obchodech a na dalších místech v regionu. 

 
Celkem se v pokladničkách nasbíralo 330.676 korun
 
Všem dobrým lidem z celého srdce moc děkujeme. Tříkrálová sbírka pokračuje dál v online prostoru. Přispět můžete například převodem na sbírkový účet 66008822/0800 s variabilním symbolem Charity Studénka 77708015 nebo pošlete libovolnou částku prostřednictvím bankovní aplikace v mobilním telefonu jednoduchým načtením QR kódu. Využít můžete i online kasičku, kde je opět možné zapojit se do letošní Tříkrálové sbírky, která potrvá do 30. dubna 2021.

Výtěžek poslouží k opravě stávajících kompenzačních pomůcek a nákupu nových. Největší zájem je o polohovací postele, invalidní vozíky, toaletní židle, antidekubitní matrace, jídelní stolečky k posteli a chodítka. Podpory se dočkají také volnočasové aktivity dětí v obcích, kde se pro Charitu Studénka koleduje. I děti ze sociálně slabších rodin si zaslouží vyrazit na výlet, lyžařský kurz nebo letní tábor. Značná část výnosu pak bude použita ke zhotovení projektové dokumentace nové budovy. Bez ní nemůžeme žádat o finance na samotnou stavbu, která má vyrůst na pozemku získaného darem od Města Studénka. Dům sv. Jáchyma se stane přístavbou našeho stávajícího sídla a bude propojen s Domovem sv. Anny. Ve třech patrech budovy vznikne domov pro seniory s 18ti místy a 6ti odlehčovacími místy. Přízemí bude patřit dennímu stacionáři, velké společenské místnosti a zázemí pečovatelské služby.
 
Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.