Skončila Tříkrálová sbírka, v regionu se vybralo téměř půl milionu
5. května 2021 Tříkrálová sbírka

Skončila Tříkrálová sbírka, v regionu se vybralo téměř půl milionu

30. dubna skončila letošní netradiční, pandemií koronaviru ovlivněná, Tříkrálová sbírka. V působnosti Charity Studénka se podařilo vykoledovat bezmála půl milionu korun. Peníze pomůžou k nákupu kompenzačních pomůcek nebo k financování projektu nového domova pro seniory.

Do tříkrálových kasiček, které letos nahradily skupinky koledníků v kostelích, budovách městských úřadů, obchodech a na dalších místech v regionu, lidé do 24. ledna přispěli částkou 330.676 korun. Až do konce dubna pak sbírka pokračovala online. V této části se vykoledovalo dalších 160.073 korun. Celkem se tak v působnosti Charity Studénka podařilo nasbírat 490.749 korun.

Výtěžek poslouží k opravě stávajících kompenzačních pomůcek a nákupu nových. Největší zájem je o polohovací postele, invalidní vozíky, toaletní židle, antidekubitní matrace, jídelní stolečky k posteli a chodítka. Podpory se dočkají také volnočasové aktivity dětí v obcích, kde se pro Charitu Studénka koleduje. I děti ze sociálně slabších rodin si zaslouží vyrazit na výlet, lyžařský kurz nebo letní tábor. Značná část výnosu pak bude použita ke zhotovení projektové dokumentace nové budovy. Bez ní nelze žádat o finance na samotnou stavbu, která má vyrůst na pozemku získaného darem od Města Studénka. Dům sv. Jáchyma se stane přístavbou našeho stávajícího sídla a bude propojen s Domovem sv. Anny. Ve třech patrech budovy vznikne domov pro seniory s 18ti místy a 6ti odlehčovacími místy. Přízemí bude patřit dennímu stacionáři, velké společenské místnosti a zázemí pečovatelské služby.
 
Všem, kteří do Tříkrálové sbírky přispěli jakoukoliv částkou od srdce děkujeme.