Tříkrálová sbírka skončila, děkujeme
31. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka skončila, děkujeme

K 31. lednu oficiálně skončila Tříkrálová sbírka 2022. Pro Charitu Studénka se podařilo vykoledovat více než 1.000.000,- korun. Rekordní výtěžek pomůže financovat naše záměry, ať už jde o pokračování příprav Domu sv. Jáchyma, podporu volnočasových aktivit dětí ze sociálně slabých rodin z obcí, kde se sbírka realizuje nebo nákup a opravu kompenzačních pomůcek.

V lednu bylo možné přispět do Tříkrálové sbírky prostřednictvím 149 tříkrálových pokladniček rozmístěných v obchodech, na úřadech, v kostelích a na dalších místech ve Studénce a okolí. Většina lidí si nenechala ujít návštěvu tříkrálových koledníků s kasičkami. Ti, kteří na skupinky koledníků štěstí neměli a zároveň neměli cestu k některé z pokladniček, mohli do sbírky přispět online. 65% vybraných prostředků zůstává Charitě Studénka, část putuje na diecézní záměry a projekty Charity ČR, další peníze pak míří do krizového fondu a na pomoc v zahraničí. Na Tříkrálovou sbírku je možné přispět po celý rok prostřednictvím Online koledy nebo zasláním DMS KOLEDA.

Všem, kteří se do sbírky zapojili, bychom chtěli poděkovat následujícím video sestřihem těch nejlepších okamžiků z 2. poloviny roku 2021. Věříme, že výtěžek Tříkrálové sbírky nám v následujícím roce pomůže vyčarovat další desítky úsměvů. 

Díky Vám můžeme pomáhat tam, kde je potřeba, protože každý člověk je pro nás důležitý.